(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-NDVMR27');

Dobre e-sklepy naprawdę świetnie sprzedają

Jak sprawić, żeby klienci wybierali Twój sklep online?

Rynek e-commerce rozkwita w Polsce nieprzerwanie od kilku lat. Kolejne statystki przynoszą dynamiczne wzrosty w każdej kategorii. Polacy lubią kupować w sieci, tylko dlaczego nie kupują u Ciebie? Jak to jest możliwe, że cyfrowi konsumenci stanowią ponad 60% internautów, a wyniki Twojego e-sklepu nie napawają optymizmem? A może profesjonalne sklepy internetowe ma Twoja konkurencja a Ty nie?

Kupuję lub wychodzę - pierwsze wrażenie

Pierwsze kilka sekund decyduje o tym, czy kogoś polubisz, czy nie. Pierwsze wrażenie to również klucz do sukcesu w sieci. Twoja witryna musi przypominać sklep i nie powinna rozpraszać klienta. Jeżeli na starcie zamęczasz klienta wolno ładującym się, niezwiązanym z Twoim biznesem sliderem o sukces nie będzie łatwo. Sprawdź w statystykach swojego e -sklepu współczynnik odrzuceń. To wartość mówiąca o tym ilu użytkowników kończy wizytę bez przejścia do jakiejkolwiek zakładki. Wysokie wartości odrzuceń stanowią sygnał alarmowy do dalszej pracy nad udoskonaleniem strony głównej Twojego e-sklepu.

Intuicyjna nawigacja

Niezależnie od branży przychodzący do naszej agencji klienci mówią, że ich strona musi być prosta i przejrzysta. Chcą tego, co sami lubią i tak też powinny wyglądać profesjonalne sklepy internetowe. Nie możesz odstraszać klientów trudną nawigacją po stronie, bo działa to tak jak schowanie produktu przed klientem. Czytelny podział na kategorie, grupy produktów oraz możliwość prezentacji produktów komplementarnych lub zamienników to dla Ciebie większa szansa na skuteczną sprzedaż.

Specyfika branży w e-commerce

Każda branża ma swoją specyfikę podobnie jest ze sklepami internetowymi. Klient kupujący modele do sklejania oczekuje innej charakterystyki strony niż klientka e-sklepu z biżuterią. Zwróć uwagę na kolorystykę obowiązującą w danej branży oraz designe. Czasami musi być "na bogato", a kiedy indziej wygra minimalistyczny układ strony.

Grupa docelowa

Ustal swoją grupę docelową, bo każdy typ klienta jest podatny na inne bodźce. Jeśli Twój sklep ma charakter wyprzedażowego dyskontu, to łowisz klienta upustami. Jeśli stawiasz na wyjątkowe i designerskie produkty, podkreślasz ich nowatorstwo i zgodność z trendami. Wszystkie te wartości przewodnie komunikujesz nazwami zakładek, rodzajem i formą banerów reklamowych na stronie. Eksperymentuj i pamiętaj, że głównym celem e-sklepu jest sprzedaż, w drugiej kolejności sprzedaż, a na samym końcu sprzedaż.

Analizuj, udoskonalaj... i tak bez końca, bo zawsze może być lepiej

Każda strona internetowa może zbierać dane o odwiedzających ją internautach. W e-commenrce ma to szczególne znaczenie i wymaga zagłębienia się w statystyki. Jeżeli widzisz ruch na stronie, ale sprzedaż jest tylko pobożnym życzeniem, zajrzyj głębiej w statystki. Sprawdź co przeszkadza Twoim klientom i w którym momencie porzucają zakupy. Wnikliwa analiza pozwala na określenie słabych stron procesu sprzedaży, np. zawiłej finalizacji zakupów. Pozwala również wyłapać mało popularne grupy produktów lub uzmysłowić problemy z nawigacją po stronie.

Skuteczna reklama

Właściwie nie ma dziś branży, w której nie trzeba rywalizować o klienta. Tym większy nacisk należy kłaść na efektywność działań reklamowych. Nie sztuką jest bowiem zamówić  masowy mailing lub zlecić reklamę na głównej stronie Onetu. Wystarczy odpowiedni budżet. Zdecydowanie trudniej jest optymalizować niewielki budżet i skutecznie pozyskiwać klientów. Dlatego warto postawić na spersonalizowaną reklamę i trafiać do ludzi, którzy właśnie Twoich usług i produktów szukają. Pamiętaj o skutecznych w tym obszarze kampaniach AdWords poszerzonych o reklamy remarketingowe, czyli banery reklamowe podążające za klientami, którzy już zawitali do Twojego sklepu. Dobrze poprowadzone działania remarketingowe zwiększają sprzedaż o kilkadziesiąt procent. Nie pozostawiaj swoich zysków przypadkowi.

Handel online rośnie z dynamiką przekraczającą 20% rocznie. Profesjonalne sklepy internetowe muszą sprzedawać. Nie tłumacz sobie, że konkurencja, kryzys i krasnoludki przeszkadzają Ci w biznesie. Jeśli Twój sklep nie sprzedaje, działaj i zacznij zarabiać w sieci!

Szukasz profesjonalnych rozwiązań?

Opowiedz nam, czego potrzebujesz. Możesz liczyć na nasze pomysły i pomoc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaufali nam