(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-NDVMR27');

Jak zmienić adres URL strony na Facebooku?

Tworzymy krótki adres na stronie firmowej

Przy tworzeniu strony na Facebooku, dostajesz losowo wygenerowany adres URL, czyli treść linku, jaki pojawi się na pasku wyszukiwarki. Link zawiera nazwę oraz ciąg cyfr, tzw. identyfikator strony. Wygląda on mniej więcej tak:

https://www.facebook.com/NazwaTwojejFirmy-38947289789

Taki ciąg cyfr na pewno trudno zapamiętać i znaleźć na Facebooku, a do tego nie wygląda zbyt zachęcająco. Dzisiaj pokażemy Ci jak zmienić adres strony na taki, aby był estetyczny oraz łatwy do wpisania w wyszukiwarce.

Twój unikatowy link do strony na Facebooku — co Ci da?

  1. Dzięki niemu Klientom będzie prościej znaleźć Cię na Facebooku
  2. Odnośnik do fanpage’a lepiej zaprezentuje się na Twojej stronie www
  3. Unikalna nazwa podkreśli Twój profesjonalizm
  4. Odbiorcy łatwiej Cię zapamiętają
  5. Skuteczniej wypozycjonujesz swoją stronę firmową na Facebooku

Do dzieła! Ułatwmy Twoim klientom dotarcie do strony firmowej

W pierwszej kolejności przechodzimy na stronę i do jej ustawień. Jeśli masz “stary” interfejs Facebooka, sekcję “Ustawienia” znajdziesz po lewej stronie. Przejdź na zakładkę “Informacje o stronie”. W oknie “Nazwa użytkownika” wpisz nową nazwę. Gotowe!

Teraz Facebook zweryfikuje, czy wybrana nazwa jest dostępna. Po otrzymaniu pozytywnego komunikatu “Zapisano zmiany”, możemy pochwalić się nowym adresem URL!

Facebook obdarował Cię już nowym interfejsem? Będzie jeszcze prościej!

W prawym górnym rogu kliknij na zdjęcie profilowe i przełącz się na stronę firmową. Następnie wybierz opcję “Ustawienia i prywatność” oraz “Ustawienia”. Teraz wybierz “Nazwa użytkownika” i wpisz swoją nazwę. Mamy to!

Potrzebujesz pomocy technicznej profesjonalistów? Napisz na biuro@dynamite-studio.pl — chętnie Ci pomożemy!

Szukasz profesjonalnych rozwiązań?

Opowiedz nam, czego potrzebujesz. Możesz liczyć na nasze pomysły i pomoc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaufali nam