(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-NDVMR27');

Jak wybrać dobry serwer?

Dobry hosting to podstawa działania każdej strony internetowej – jaki najlepiej wybrać?

Dobry i stabilny serwer to podstawa działania każdej strony www. Jeżeli nie ulokujemy jej w odpowiednim miejscu, pieniądze wydane na profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych, AdWords i inne działania marketingowe nie przyniosą nam zysku. Dowiedz się, czemu dobry serwer jest tak ważny!

Czym jest serwer?

Na początku trochę ogólnych informacji. Serwer, to ogólnie rzecz ujmując, fizyczne miejsce w którym znajdują się dane naszej strony Internetowej i z którego przeglądarka pobiera informacje wyświetlane na komputerze czy telefonie. Możemy rozróżnić 3 podstawowe rodzaje serwerów: Serwer współdzielony, potocznie nazywany hostingiem. Jest to najpopularniejszy, najtańszy i najprostszy w obsłudze rodzaj serwera. W ramach konta hostingowego dostajemy do dyspozycji wydzieloną przestrzeń dyskową. Z innymi użytkownikami serwera współdzielimy zasoby takie jak procesor i pamięć RAM. Serwer VPS to wirtualna maszyna utworzona na serwerze – matce. W odróżnieniu od serwera hostingowego, nie współdzielimy z innymi użytkownikami zasobów procesora i pamięci RAM – otrzymujemy do swojej dyspozycji stałe parametry. Serwer dedykowany to natomiast fizyczna maszyna o ogromnej, w porównaniu do hostingów i serwerów VPS mocy obliczeniowej, cała oddana w nasze ręce.

Dlaczego serwer jest tak ważny?

Dobry i stabilny serwer jest podstawą każdej strony Internetowej, ponieważ to właśnie on odpowiada za jej dostępność dla osób odwiedzających. Wyobraźcie sobie sytuację, w której inwestujesz duże pieniądze na promocję swojego biznesu. Klienci chcą odszukać Cię w Internecie i skontaktować za pomocą strony www. Niestety po wpisaniu adresu strony w pasek przeglądarki, kliknięciu w wynik wyszukiwania bądź reklamę Internetową Google AdWords ich oczom nie ukaże się profesjonalna strona internetowa zachęcająca do kontaktu, ale komunikat o błędzie serwera. Taki klient już nie wróci. Dlatego nie trać swoich klientów przez źle wybrany serwer! Należy pamiętać o tym, że dostępność strony jest jednym z parametrów branych pod uwagę podczas określania przez Google pozycji domeny. Nawet krótka (jedno - dwudniowa) niedostępność kończy się dużymi spadkami pozycji. 

Dlatego już na początku skreślmy z listy potencjalnych dostawców wszelkie firmy – krzaki z postawionymi na szybko stronami, które oferują serwery za bardzo małe pieniądze, ponieważ jaka jakość strony – taka jakość usług.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera?

Moim zdaniem, podczas wyboru serwera należy kierować się jednym wyznacznikiem, czyli poziomem obsługi technicznej. Niestety, nie ma serwera niezawodnego, który będzie dostępny przez 100% czasu. Zawsze może pojawić się problem z jego działaniem. Jednak jeżeli firma dba o swoich klientów i oferuje pomoc techniczną na najwyższym poziomie, to błyskawicznie usunie usterkę, a nasza strona szybko wróci do życia. Takie, bardzo krótkotrwałe problemy zdarzają się każdej stronie. Ważne, żeby był one równie szybko usuwane. Profesjonalne sklepy internetowe nie mogą pozwolić sobie na przestoje, ponieważ będzie się to wiązało z ogromnymi stratami finansowymi!

Jaki serwer będzie dla mnie najlepszy?

Kwestię wyboru serwera najlepiej powierzyć firmie, która tworzy dla nas stronę Internetową. Wtedy też nasza witryna zostanie umieszczona albo na serwerze należącym do tej firmy (uważajmy jednak na agencje oferujące strony internetowe za 200 złotych, ponieważ potrafią one umieścić 50 stron na serwerze hostingowym za 100 złotych, co jest gwarancją ciągłych problemów) lub polecą nam zaufanego dostawcę usług serwerowych. Dobre agencje interaktywne dysponują wydajnymi serwerami VPS lub dedykowanymi oraz mają najlepsze pojęcie o tym, jakich zasobów będzie potrzebowała tworzona witryna. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasza strona zostanie umieszczona w miejscu z optymalnymi dla jej potrzeb parametrami.

Zatem, jak wybrać najlepszy serwer?

Podsumowując, szukając serwera kieruj się następującymi wskaźnikami:

  • potrzebami strony – inne będą dla prostej wizytówki firmowej, której głównym zdaniem jest prezentacja oferty i skłanianie do kontaktu, inne dla dużego sklepu Internetowego,
  • wiarygodnością dostawcy usługi – nie interesuj się darmowymi serwerami, nie bierz też pod uwagę bardzo tanich ofert od dostawców, na temat których nie można znaleźć w sieci wiarygodnych informacji,
  • poziomem obsługi technicznej i stabilnością serwera, ponieważ to właśnie te cechy decydują o dostępności Twojej strony www.

Mam nadzieję, że dzięki mojemu wpisowi wiecie już, jak wybrać najlepszy serwer! 

Szukasz profesjonalnych rozwiązań?

Opowiedz nam, czego potrzebujesz. Możesz liczyć na nasze pomysły i pomoc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaufali nam